marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie mamy sporo linii modeli. Co je łączy? Z pewnością kruszce, które zużywają do wytwarzania jubilerskich kolekcji, a także jakimi kamieniami je ozdabiają. Dziś skoncentrujemy się na dodatki. Podzielimy je i krótko przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – są zazwyczaj wytwarzane minii ołowiowej, a dokładnej ze specjalistycznego szkła. Designerzy nierzadko wykorzystują je w mniej drogich modelach srebrnej biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim charakteryzuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Pozostaje także znacznie gęstsze od tego powszechnego. Wiodącym fabrykantem takiego materiału pozostaje zachodnia marka Elements Swarovski.

Cyrkonie |to} kolejny z reguły wykorzystywany dodatek. Samą cyrkonię produkuje się w pełni syntetycznie. Pozostaje niezwykle twarda, ponadto możemy ją dowolnie barwić. W jubilerstwie ta imitacja diamentu znany jest krótko, tworzy się w wysokiej temperaturze. Jej podstawową zaletą jest atrakcyjna cena.

Kamienie Szlachetne to najbardziej wartościowe z rodziny kamieni wkładanych w wyroby złotnicze. Znajdujemy ich w naturze całkiem sporo. Jednak dziś zawęzimy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, tak to ten ciemnozielony. Cieszy się uznaniem złotników, ale także pasjonatów. Jest niezwykle twardy oraz łupliwy.

Rubiny są nieomalże najcenniejszym kamieniem, ale także przynależą do gatunku korundów. Znane są z ponadprzeciętnej twardości 9/10, najczęściej widywane rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich nierzadko można dostrzec głębię kolorystycznej tonacji.

Szafiry – niezmiennie są bardzo popularne w branży złotniczej. Identycznie do szafirów są z grupy korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Ogromna liczba fabrykantów produkuje go sztucznie.

Diamenty – tutaj możemy pisać niebywale długo. Pozostają najtwardsze z naturalnych minerałów oraz także najwięcej warte.

Opisaliśmy najczęstsze dodatki stosowane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan