bizuteria-2020.pl

Wyroby jubilerskie jest to pojęcie bardzo względne. Na jakie kategorie można dokonać ich podziału? Jak najbardziej przez metal szlachetny, z którego zostały wykonane, a także które kamienie wykorzystano. Teraz jednak sporządzimy kategoryzację typologiczną wyrobów jubilerskich.
Naszyjniki są kochane od wielu lat, zarówno poprzez kobiety i mężczyzn. Subtelna przywieszka na łańcuszku zawsze umieszczona na piersi – kwintesencja kobiecego piękna.
Kolczyki to następny typ kobiecych wyrobów złotniczych. Zazwyczaj produkuje się je ze srebra. Wyróżniamy cały szereg rodzajów zapięć, na przykład Wkrętki. Właśnie one są najpopularniejsze na cały świecie ze wszystkich rodzajów biżuterii.
Sygnety (pierścienie) od lat ozdabiają także kobiecą rękę. Wyróżniamy takie zwyczajne, choć bywają również modele z rubinami. Zazwyczaj posiadają określoną personifikacje.
Manele są to niewielkie łańcuchy jakie dziewczyny często zakładają na dłoń, choć od jakiegoś czasu również na nodze, od niedawana stało się to bardzo „fajne”
Beads – rodzaj, jaki przywędrował do naszego kraju ze stylowych Włoch. Korale wkładane są tutaj na mocną bransoletę z zatrzaskiem. Z uwagi na fakt, że koraliki występują w nieliczonej liczbie wzorów praktycznie każda bransoletka jest oryginalna.
Na światowym rynku istnieje również wersja pochodząca w Ameryce. Gdzie zawieszki są podwieszane do bransoletki przy użyciu malutkiego karabinka wspinaczkowego. Dostały one nazwę charms.
Obrączki ślubne – przynależą do działu sygnetów. Niedawno drastycznie doznały chodliwości. Wszystkie pary chcą mieć wzory unikalne także romantyczną dedykacją.
Zegarki naręczne – dziś przedstawiana ostatnia grupa z działu biżuterii. Bardzo często noszona także przez facetów. Decydujący jest nie wyłącznie materiał, ale i urządzenie wewnątrz.
Gatunków biżuterii pozostaje zdecydowanie niemało. W momencie kiedy kupujemy czasem warto poszukać małą firmę jubilerską. Towary będą zdecydowanie lepszej jakości, ponadto również delikatnie tańsze.

biżuteria 2020